Zasady segregacji - Gospodarka Odpadami Komunalnymi - Gmina Pabianice

Idź do spisu treści

Menu główne:

ZASADY SEGREGOWANIA ODPADÓW

POJEMNIK Z POMARAŃCZOWYM
OZNACZENIEM

POJEMNIK Z ŻÓŁTYM
OZNACZENIEM

POJEMNIK Z ZIELONYM
OZNACZENIEM

WRZUCAMY:

Czyste opakowania szklane po żywności, butelki i słoiki bez nakrętek, kapsli i korków, butelki po napojach, inne szklane opakowania.

WRZUCAMY:

Opakowania z tworzyw sztucznych, czyli: czyste plastikowe opakowania i pojemniki (np. po jogurtach, serkach, chemii gospodarczej, środkach czystości oraz artykułach spożywczych), zgniecione i puste plastikowe butelki po napojach, pojemniki i naczynia z tworzyw, plastikowe torebki, puszki po konserwach i napojach, opakowania z metali kolorowych, torebki foliowe, kartony po sokach i mleku.
Gazety, magazyny, ulotki, katalogi, zeszyty, stare książki, kartony, tekturę falistą.

WRZUCAMY:

Odpady komunalne zmieszane.

NIE WRZUCAMY:

Szkła okiennego, szyb zbrojonych i samochodowych, luster, porcelany, fajansu, ceramiki, płytek ceramicznych, doniczek, szkła żaroodpornego, szkła zbrojonego, żarówek, świetlówek, ekranów, zniczy.

NIE WRZUCAMY:

wyrobów zawierających PCW i styropian, opakowań i butelek po olejach i smarach, płynach chłodniczych, środkach chwasto- i owadobójczych, lekarstwach, strzykawek, tworzyw piankowych, butelek i pojemników z zawartością, puszek i pojemników po farbach i lakierach, papieru lakierowanego lub foliowanego, silnie zabrudzonego.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego